גיזום סחלב אחרי פריחה: המדריך המלא

סחלבים
סחלבים

סחלבים ידועים בפריחת הסחלב היפיפייה שלהם, אבל מה קורה אחרי שעלי הכותרת מאבדים את החיוניות שלהם? גיזום סחלב אחרי פריחה הוא צעד הכרחי לעידוד צמיחה בריאה ופריחה עתידית. במדריך המקיף הבא, נדריך אתכם בשלבי גיזום סחלב אחרי פריחה ונסביר כיצד לבצע טיפול בסחלבים כך שהצמח האהוב שלכם ימשיך לשגשג לאורך זמן!

 

השלב שלפני: איך מטפלים בסחלבים?

 

לפני שנצלול לתוך התהליך של גיזום סחלב אחרי פריחה, חשוב להבין איך לטפל בסחלב ומה היסודות של הטיפול בצמח הקצת מפונק הזה. טיפול בסחלב כולל אספקת הכמות הנכונה של אור, לחות ומים, כמו גם שימוש בתערובת עציצים מנקזת היטב המותאמת לצרכים הספציפיים של סחלבים. כל אלו הם שלבים חיוניים ובסיסיים כדי לשמור על הסחלב בריא ובכלל להגיע לפריחה בריאה – אבל מה עושים אחרי שהוא פורח וכבר עבר את שיא פריחתו?

 

סחלב לאחר פריחה: מה עושים לאחר שהוא פורח ואיך שומרים עליו?

 

לאחר שהסחלב סיים לפרוח, הגיע הזמן להעריך את מצבו ולתכנן את הצמיחה העתידית. הנה מה שכדאי לדעת על גיזום סחלב אחרי פריחה:

 

הערכת הצמח

העריכו את בריאות הסחלב שלכם. בדקו אם יש סימני מחלה שיידרשו צעדים לטיפול בסחלב חולה, כמו למשל נגע מזיקים או גידול יתר.

 

גיזום פריחה 

קצצו פרחי סחלב נובלים ואת קוצי הפרחים באמצעות מספריים מעוקרות או מזמרה עד בסיס הצמח כדי לקדם צמיחה חדשה.

 

הסירו עלים מתים או מצהיבים

אם אתם רואים סימנים של יובש כמו עלים מתים או צהובים, יש צורך בטיפול בסחלב מתייבש. הסירו את כל העלים המצהיבים או המתים כדי לשפר את זרימת האוויר ולמנוע את התפשטות המחלה.

 

החליפו עציץ במידת הצורך

אם שורשי הסחלב משתלטים על העציץ שקלו לשתול אותו בעציץ גדול יותר כדי לספק מקום נרחב לצמיחת שורשים. 

 

טיפים נוספים שיעזרו לכם לשמור על הסחלב שלכם

 

בנוסף לגיזום, הנה כמה טיפים נוספים שיעזרו לכם לשמור על הסחלב שלכם בריא ושמח:

  • טיפול בסחלב מתייבש: אם העלים של הסחלב “מקומטים” או שהפקעות מצטמקות, ייתכן שהוא זקוק ליותר מים. נסו להתאים את תדירות ההשקייה וודאו שהאדמה לחה באופן אחיד אך לא ספוגה מים. 
  • טיפול במזיקים: שימו לב למזיקי סחלב נפוצים כמו כנימה קמחית וקרדית. אם אתם מזהים הידבקות, טפלו בה מיד עם חומר קוטל חרקים או שמן נים כדי למנוע נזק ארוך טווח לסחלב. 
  • דשן מותאם לסחלבים: הזינו את הסחלב שלכם בדשן מאוזן המיועד לסחלבים, בעיקר בעונת הגידול. 
  • השקיה נכונה: השקו את הסחלב בבוקר כדי לאפשר ללחות עודפת להתאדות במהלך היום ולמנוע ריקבון שורשים. השתמשו במים בטמפרטורת החדר והימנעו מהרטבת העלים כדי להפחית את הסיכון לזיהומים פטרייתיים.

אם תקפידו על הנחיות אלו לגיזום וטיפוח סחלבים, תוכלו להבטיח שהסחלבים שלכם ימשיכו לשגשג עם פריחה מהממת במשך שנים ארוכות!

 

רוצים לשמור על סחלבים שמחים ועל צמחים פורחים? כלי גינון איכותיים מחכים לכם בגרינוורקס

 

כדי לשמור על צמחים פורחים ועל גינה מטופחת, מוכרחים להשתמש בכלי עבודה בגינה שמותאמים למשימה ויודעים לבצע אותה בצורה הטובה ביותר. גרינוורקס הוא מותג מוביל לכלי גינון איכותיים, ידידותיים לסביבה וקלים לשימוש, שיאפשרו לכם לטפל בגינה שלכם בקלות ולשמור עליה מתוחזקת ובריאה. בגרינוורקס מחכים לכם כלי גינון נטענים עם ביצועים מצוינים, כולל מגזמת, מכסחת דשא, חרמשים, מפוחי עלים ועוד. היכנסו עכשיו לאתר והזמינו את הכלים שיגיעו עד אליכם הביתה ויבטיחו לכם גינה מתוחזקת ובריאה!

 

הרשמו לניוזלטר שלנו

מצטרפים ונהנים מעדכונים והטבות