5 כללי בטיחות בעבודה עם כלים מקצועיים

לא קשה להבין למה כלי עבודה יכולים להיות מסוכנים – מדובר על כלים עוצמתיים שמבריגים, קודחים, מנסרים וגוזמים, וכל קרבה שלהם לגוף שלנו או של אחרים יכולה להיות הרת אסון.

הקפדה על מספר כללים יכולה להציל חיים וכן למנוע תאונות עבודה פוטנציאליות. 

כללי בטיחות בעבודה עם כלי עבודה נפוצים

לפני שאתם משתמשים בכלי עבודה, חשוב להבין מהי דרך הפעולה הנכונה, להימנע משימוש בקרבת אנשים, לוודא שהבטרייה לא ניזוקה וכן ללבוש תמיד ציוד בטיחות מתאים. 

ציוד בטיחות כזה יכול לכלול בגדים ארוכים ולא רפויים, משקפי מגן, נעליים סגורות והימנעות מענידת תכשיטים.

בנוסף, הכללים הבאים הם כללי בטיחות עם כלי עבודה נפוצים שכדאי לתת עליהם את הדעת לפני כל שימוש: 

בטיחות עם מברגת אימפקט – לפני שאתם משתמשים במברגת אימפקט, חשוב לנקות היטב את הכלי. כלי עבודה כמו מברגת אימפקט דורש ניקיון קבוע שתורם משמעותית לבטיחות העבודה. כמו כן, אם אתם משתמשים בכלי המחובר לחשמל, יש לוודא שהכבל נמצא במקום בטוח ולא יסתרבל תוך כדי עבודה; אם אתם משתמשים במברגה נטענת, זה לא רלוונטי. 

בטיחות עם מקדחהלפני שאתם מתחילים לקדוח עם מקדחה, יש לוודא שהביט מוחזק היטב בתפסנית. אם התפסנית רפויה, הביט לא יסתובב ואף עלול להיות מסוכן. לכן, חשוב לחזק היטב את הביט ואת התפסנית עד שאתם שומעים קליק. כמו כן, הימנעו מלהפעיל יותר מדי לחץ על המקדחה, מה שעלול לגרום למקדחה להחליק מהיד. 

בטיחות עם פטישוןכשאתם עובדים עם פטישון, שימו לב שאתם משתמשים בשתי הידיים. פטישון הוא עוצמתי יותר מאשר מקדחה רגילה, וקשה לשלוט בו כשמחזיקים אותו עם יד אחת, לא משנה באיזה חומר אתם קודחים. 

בטיחות עם מפוח עליםכשאתם מפעילים שואב עלים בפעם הראשונה, מומלץ לנסות אותו בעדינות כדי להבין כיצד לשלוט עליו בצורה טובה. התאמנו על העלים ועל תנועות של למעלה/למטה וימינה/שמאלה בקרבה משתנה לאדמה עד שתגיעו לשליטה הרצויה כדי למנוע אובדן שליטה. 

בטיחות עם גוזם גדר חיהבהפעלה של גוזם גדר חיה, הפעילו את הכלי על אדמה יציבה באזור פתוח. תמיד החזיקו את הגוזם בצורה חזקה בשתי ידיים בזמן העבודה, ושמרו על מרחק של לפחות 5-6 מטרים מכל אדם אחר בזמן העבודה; אם מישהו מתקרב, כבו את הכלי. 

 

הצטרפו למהפכה הירוקה של greenworks עם כלי עבודה עוצמתיים ובטיחותיים

מזה 11 שנה שחברת greenworks מייצרת כלי עבודה וגינון נטענים בעוצמה שלא הכרתם. חברת גרין וורקס מציעה כלי עבודה איכותיים, עוצמתיים והכי חשוב – בטיחותיים, שיכולים לשרת אתכם עבור כל צורך מקצועי או פרטי. 

ב-greenworks תמצאו כלי עבודה עם סוללות נטענות בהספק עוצמתי של למעלה מ-80V וללא שימוש בדלק, כך שאתם יכולים ליהנות מכלים חסכוניים שאינם מזהמים. 

כמו כן, כל הכלים נוחים לאחיזה, בטיחותיים לשימוש (גם למתחילים) ומאפשרים עבודה פשוטה ובטיחותית!

הרשמו לניוזלטר שלנו

מצטרפים ונהנים מעדכונים והטבות