5 טיפים לעבודה יעילה עם מברגה אימפקט

מברגה אימפקט היא אחת התוספות הטובות ביותר שיכולות להיות בארגז הכלים שלכם

מדובר על כלי עוצמתי, נוח ופשוט למגוון רחב של עבודות הברגה וקדיחה, שיכול לשפר באופן משמעותי את הפרודוקטיביות בעת העבודה. המברגה הזו מתאימה גם לאנשי מקצוע וגם לעבודות ביתיות פשוטות.

קודם כל, מה זו מברגת אימפקט?

מברגה אימפקט היא ככל כל המברגות, אך עם שוני אחד – יש לה מצב פעולה שנקרא ‘אימפקט’ (או ‘הלימה’). מדובר על מנגנון ייחודי, המורכב מגלגל תנופה.

בכל סיבוב של הציר, אותו גלגל חובט בראש ההברגה, וכך נוצר אפקט עוצמתי על הבורג, מיוצר מומנט נוסף ותנועה שהיא חזקה ועוצמתית, המאפשרת עבודה עם חומרים קשים ועבודות הברגה מורכבות. מנגנון האימפקט מופעל באופן אוטומטי, כאשר ההתנגדות גדולה.

מברגה אימפקט היא שימושית מאוד גם לאנשי מקצוע ונגרים, וכן גם לאנשים פרטיים – הסיבה היא שהיא קטנה וקלת משקל, יותר ממברגות רגילות, אך גם עוצמתית יותר ועמידה!

אם יש לכם כבר מברגה כזו או שאתם שוקלים לרכוש אחת, קבלו 5 טיפים מנצחים לעבודה יעילה, נוחה ונכונה עם מברגת אימפקט!

מברגה אימפקט צבע ירוק

התאימו את עוצמת המברגה לסוג העבודה

עוצמתה של מברגה נקבעת על פי שלושה פרמטרים: העוצמה (וולט, V), מהירות הסיבוב (סל”ד) והמומנט. בדרך כלל, מברגה אימפקט מגיעה עם כמה עוצמות ושני מצבי פעולה – הברגה שהיא רגילה והברגה שהיא אימפקט (‘הלימה’).

ככל שהוולט של המברגה גבוה יותר, כך אפשר לומר שהיא עוצמתית יותר וחזקה יותר. מומלץ להתאים את העוצמה לסוג התיקון הנדרש – עבודות קלילות וביתיות לא דורשות וולט גבוה מדי, בעוד עבודות בחומרים קשים או עבור עבודות קידוח, מומלץ לבחור במקדחה עם וולט גבוה.

פעולת האימפקט מופעלת באופן אוטומטי, ברגע שההתנגדות בעת החדרת הבורג לחומר גדולה מדי, ולכן אין פעולה אקטיבית שעליכם לעשות כדי להשתמש באופציית האימפקט, והעוצמה מתכווננת אוטומטית.

מהירות הסיבוב משפיעה גם היא על עוצמת וחוזק המברגה, ומצביעה על מהירות עבודת המברגה. לרוב, ניתן לשלוט על המהירות, וגם כאן, יש להתאים את המהירות לסוג התיקון הנדרש ולסוג הבורג – ברגים קטנים עובדים טוב במהירויות נמוכות, בעוד ברגים גדולים דורשים מהירויות גבוהות יותר. ישנן מברגות עם וסת מהירות אלקטרוני, המתאים את המהירות לאופי העבודה בלי שתצטרכו לעשות זאת בעצמכם.

הפרמטר האחרון המשפיע על העוצמה הוא המומנט (Nm), כוח הסיבוב של המברגה – כלומר, עד כמה היא יכולה להתגבר על התנגדות. אם החומר קשה או שהבורג מתנגד, כך נדרש מומנט גבוה יותר. גם כאן, יש להתאים את המומנט לאופי העבודה – הברגה פשוטה בחומרים רכים או בדבילים לא דורשת מומנט גבוה, אך הברגה רצינית בחומר קשה דורשת מברגה עם מומנט משמעותי. אם המברגה מגיעה עם קלאץ’, ניתן להתאים את המומנט לסוג העבודה בעצמכם.

נצלו ביעילות את הטעינה החשמלית

כלי עבודה נטענים הם הפופולריים ביותר כשמדובר על מברגה אימפקט, שכן הם מאפשרים ניידות מקסימלית, בלי תלות בכבלים או במקור חשמל. אבל יש להם גם חיסרון מסוים, שכן הסוללה עלולה להתרוקן לפתע וכך לא תוכלו להשתמש בכלי עד שתטעינו את הסוללה!

לכן, יש לנצל בחכמה וביעילות את הטעינה החשמלית. ראשית, מומלץ לבחור בסוללה עוצמתית בזמן רכישת המברגה – ישנם שלושה סוגי סוללות, והם ניקל קדמיום, ניקל מטאל וליתיום איון. שתי הסוללות הראשונות הן סוללות יחסית מיושנות וחלשות, עם אורך חיים קצר יחסית, וכן הן לא מצליחות לשמור על הטעינה לאורך זמן.

הסוללה השלישית, לעומת זאת – סוללת ליתיום – היא סוללה חדשה, מתקדמת ועוצמתית. מעבר לזה שיש לה אורך חיים ארוך והיא בעלת קיבולת גבוהה, היא גם קטנה וקלת משקל, ניתן לטעון אותה רק באופן חלקי (וכך לא לחכות עד שהיא מתמלאת) והיא שומרת את הטעינה – כלומר, גם אם לא השתמשתם בסוללה הרבה זמן, כל עוד הסוללה הייתה טעונה, הטעינה תישמר בסוללה.

כדי לנצל עד הסוף את האפשרויות של הכלי הנטען, מומלץ לרכוש גם בטריה רזרבית. אם יהיו לכם שתי בטריות מוכנות לפעולה בכל זמן, תוכלו להיות בטוחים שהכלי שלכם יעבוד באופן רציף וללא כל בעיות או הפתעות פתאומיות! כמו כן, כדאי לוודא שהמברגה מגיעה עם מטען מהיר, או לרכוש אחד כזה בעצמכם. מטען מהיר לסוללת ליתיום יטעין את הסוללה בתוך פחות משעה.

בעת העבודה עם המברגה, מומלץ לכבות אותה כל עוד היא לא בשימוש, כדי לשמור על הסוללה ככל האפשר.

מהי נעילת ציר ומתי משתמשים בה?

נעילת ציר היא מנגנון שמטרתו לנעול את ראש המברגה וכך למנוע ממנו להסתובב. הנעילה הזו טובה כשאנחנו רוצים להשתמש במרגה כמברג רגיל, ולבצע פעולות פשוטות שלא דורשות הנעה חשמלית. כמו כן, באמצעות נעילת ציר ניתן לבצע את ההחדרה הראשונית של הבורג, וכן בסוף העבודה ניתן להשתמש בנעילה כדי להדק את הבורג באופן סופי ומוחלט.

נעילת ציר מסייעת לעבודה טובה יותר ולשליטה גדולה יותר, וכן לביצוע העבודות העדינות והפשוטות יותר, ולכן מומלץ להשתמש באופציה הזו כדי לייעל את העבודה. לא כל מברגה מגיעה עם נעילת ציר- ולכן כדאי לוודא שהמברגה שלכם כוללת את האופציה הזו.

אילו אביזרים הם הטובים ביותר למברגת אימפקט?

כשאתם משתמשים במברגה, יש כמה אביזרים שיעזרו לכם בעבודה ויהפכו אותה ליעילה יותר. קודם כל, חשוב לבחור בביט המתאים לעבודה. הביט הוא ראש ההברגה, כאשר המברגה תגיע לפחות עם ביט אחד ולעיתים עם סט שלם. הביטים משתנים זה מזה בגדלים וכן באופן ההברגה (שטוח, פיליפס), ולכל עבודה יש להתאים את הביט הנכון לה.

אביזרים נוספים שיסייעו לכם בעבודה, בעיקר אם אתם מבריגים לקיר, הם דיבלים ומקדחים, בגדלים שונים, שאותם גם כן יש להתאים לאופי העבודה. אם אתם משתמשים הרבה במברגה, מומלץ להסתייע בנרתיק נשיאה למברגה, כך שהמברגה תמיד תהיה זמינה לכם.

שמרו על בטיחות

בכל הזדמנות שאתם משתמשים במברגה אימפקט, חשוב לשמור על הבטיחות שלכם. גם אם אתם מכירים היטב את הכלי הזה, אל תתעלמו מכל הוראות הבטיחות שכן פעולה אחת לא נכונה יכולה לגרום לפציעה בתוך רגע קצר אחד!

יש כמה כללי בטיחות שחשוב לשמור עליהם:

אם החומר בו אתם מבריגים דורש את זה, השתמשו במשקפי מגן כדי למנוע את הסכנה שרסיסים וחלקיקים יכנסו לכם לעיניים.

אם אתם משתמשים במברגה לזמן ממושך ובאופן יומיומי, יש להרכיב אטמי אוזניים כדי למנוע פגיעה בשמיעה
אל תבריגו את הבורג אם אתם חושדים שיש כבלים מוחבאים מאחורי המשטח, ותמיד תאחזו את המברגה בחלק המבודד, כדי למנוע התחשמלות.

עקבו אחרי הוראות היצרנית בכל מה שקשור לשימוש בסוללה ותפעולה

מברגה אימפקט וכלי עבודה חשמליים נוספים בגרין וורקס!

חברת GREENWORKS ישראל היא היבואנית של מוצרי GREENWORKS TOOLS, חברה גרמנית המתמחה בפיתוח וייצור כלי עבודה וכלי גינון נטענים וחשמליים.

כלי עבודה נטענים של גרין וורקס הם כלי עבודה נוחים, בטיחותיים, ידידותיים לסביבה ועוצמתיים. הכלים קטנים וקלי משקל, מספקים זמן עבודה ארוך ופשוטים לשימוש.

אם אתם מחפשים מברגה אימפקט עוצמתית, עם סוללות ליתיום איכותיות שיאפשרו לכם עבודה רציפה וחסכונית, אנחנו מזמינים אתכם לבדוק את מברגות האימפקט של גרין וורקס!

הרשמו לניוזלטר שלנו

מצטרפים ונהנים מעדכונים והטבות