צמחים נגד יתושים – כך תמנעו מעקיצות!

צמחים נגד יתושים
צמחים נגד יתושים

מי מאיתנו לא סבל מיתושים בחייו – אותם מזיקים בלתי נסבלים שמזמזמים לנו באוזן, עוקצים אותנו ומפריעים לנו לישון! יתושים יכולים להפוך במהירות לילה רגיל בבית או חוויה נעימה בחוץ לסיוט של עקיצות מגרדות ואף העברת מחלות. 

 

בעוד ששיטות שונות יכולות לעזור להרחיק את היתושים, שילוב צמחים נגד יתושים בסביבה שלכם יכול להציע פתרון טבעי, יעיל ומהיר!

 

מה מרחיק יתושים?

 

לשאלה הנפוצה מה מרחיק יתושים יש מספר תשובות – למשל ריחות מסוימים, טמפרטורות ותנאי סביבה. גם חומרי הדברה המכילים DEET משמשים להרחקת יתושים, אבל כימיקלים אלו מגיעים עם סיכונים בריאותיים פוטנציאליים. לחילופין, חומרים טבעיים דוחי יתושים כמו ציטרונלה, אקליפטוס לימון ושמן לבנדר נמצאו יעילים גם כן בהרחקת יתושים לאורך זמן. 

 

צמח נגד יתושים

 

צמח נגד יתושים הוא צמח המכיל תרכובות טבעיות שמרחיקות יתושים, מה שהופך את הצמחים האלו לבחירה מצוינת עבור עציצים לבית או צמחים לגינה. צמחים נגד יתושים פולטים לעתים קרובות ניחוחות חזקים או מכילים שמנים המפריעים ליכולתם של היתושים לאתר את מקורות המזון שלהם. 

 

אז אילו צמחים מרחיקים יתושים? הרשימה המלאה

 

אם אתם מחפשים צמחים דוחי יתושים לשתול בגינה או לגדל בבית, יש לנו כמה הצעות מצוינות עבורכם:

 

ציטרונלה

 

ציטרונלה, הידועה בניחוח הלימון החזק שלה, היא אולי צמח דוחה יתושים הידוע ביותר. צמח זה מכיל סיטרונלל וגרניול, הדוחים יתושים ביעילות.

 

לבנדר

 

מלבד הארומה הנעימה שלו, הלבנדר מכיל לינלול ולינליל אצטט, תרכובות שהיתושים לא אוהבים.

 

מליסה

 

מליסה משחררת ריח לימון חזק הדוחה יתושים. צמח זה קל לגידול, ואף ניתן להשתמש בו בתה או בבישול.

 

ציפורני חתול

 

ציפורני חתול מכילים דוחה חרקים טבעי המשמש קוטלי חרקים מסחריים רבים. שתילת ציפורני חתול מסביב לגינה יכולה לעזור להרחיק את היתושים.

 

רוזמרין

 

רוזמרין לא רק מוסיף טעם למנות במטבח אלא גם דוחה יתושים בגלל הריח החזק שלו.

 

בזיליקום

 

בזיליקום מכיל שמנים אתריים כמו אסטרגול ולינלול, בעלי תכונות דוחות יתושים. שתילת בזיליקום בעציצים שיושבים ליד פתחים יכולה לעזור להרחיק יתושים מהבית.

 

נענע

 

צמח מרחיק יתושים נוסף הוא נענע. הריח החזק של הנענע מסווה את ריח הפחמן הדו חמצני וחומצת החלב, ומקשה על היתושים לאתר בני אדם שיוכלו לעקוץ.

 

חרציות

 

פרחי חרצית מכילים פירטרין, דוחה חרקים טבעי שאף נמצא בשימוש נפוץ בסלילי יתושים ובתרסיסים.

 

מרחיק יתושים לגינה

 

תרסיס מרחיק יתושים לגינה מספק הגנה מפני יתושים, ומבטיח חוויה מהנה בגינה בלי מטרד של עקיצות מגרדות. קיימות אפשרויות שונות, כולל חומרי הדברה טבעיים וכימיים.

 

מרחיק יתושים טבעי מכיל לרוב רכיבים כמו ציטרונלה, לבנדר או שמני אקליפטוס, שפולטים ניחוחות המרתיעים יתושים. הם יכולים להגיע בצורה של תרסיסים, נרות או צמחים הממוקמים באופן אסטרטגי ברחבי הגינה. חומרי הדברה המבוססים על כימיקלים, כמו אלה המכילים DEET, מציעים הגנה לאורך זמן, אך עשויים לפגוע בסביבה, בצמחים הנוספים ואף בכם. 

 

כשאתם בוחרים חומר מרחיק יתושים לגינה, קחו בחשבון גורמים כמו יעילות, בטיחות והשפעה סביבתית, ותמיד הקפידו על הוראות השימוש הכתובות על גבי האריזה. 

 

רוצים לשמור על בית וגינה נטולי יתושים מרגיזים? תחזקו את הגינה עם גרין וורקס!

 

גרין וורקס היא חנות גינון מובילה המציעה כלי גינון חשמליים, מתקדמים וידידותיים לסביבה, והיא תעזור לכם לשמור על גינה מטופחת ושמורה, נטולת יתושים ומזיקים אחרים! אם אתם חושבים על שתילת צמחים לחורף או לקיץ שהם נגד יתושים, אנחנו מזמינים אתכם למצוא את כלי הגינון המתאימים למשימה עכשיו בגרין וורקס.

הרשמו לניוזלטר שלנו

מצטרפים ונהנים מעדכונים והטבות