5 עצים מומלצים לגינה

עצים מומלצים לגינה
עץ זית

אם אתם רוצים לשפר את המראה של הגינה שלכם ולהוסיף לה קצת קלאס, הדרך הכי טובה לעשות את זה היא באמצעות שתילת עצים! עצים מוסיפים צל, אצילות ומראה טבעי ויפה שיכול לתרום לגינה פורחת יותר. מעבר ליופיים, לעצים יש עוד הרבה יתרונות נהדרים לגינה.

אתם בטח שואלים איזה עצים כדאי לשתול בגינה – ובשביל זה אנחנו פה. 

 

בחירת עצים לגינה – מה צריך לדעת?


בחירת עצים לגינה היא החלטה שדורשת מחשבה ומעט הבנה בגינון. מעבר לאסתטיקה, גם לגורמים כמו גודל, קצב צמיחה ודרישות תחזוקה יש תפקיד מכריע בבחירת העצים הנכונים לכם. בנוסף, חשוב להבין אילו עצים מתאימים לאקלים שבו אתם גרים וכן מהם תנאי הקרקע שלכם. המטרה שלכם היא שהעצים ישגשגו ויפרחו בסביבה החדשה שלהם, ולכן חשוב לבחור נכון.

 

התאמה אקלימית של סוג העץ לאיזור המגורים שלכם


לעצים שונים יש דרישות אקלים שונות. יש הבדל בין עצים שגדלים בתל-אביב, לבין עצים שגדלים ברמת הגולן או לחילופין במצפה רמון. בחרו עצים שמתאימים לאקלים המקומי שלכם – זה יבטיח שהם יוכלו לעמוד בטמפרטורות הקיצוניות של האזור, בשינויים העונתיים ובאתגרי מזג האוויר שבאזורכם.

 

סוגי עצים לגינה: חמשת העצים המומלצים לגינה פרטית

 

אבל אל דאגה, לא נשאיר אתכם בלי כלום – יש לנו רעיונות לחמישה עצים מומלצים לגינה שיכולים לעבוד טוב באקלים הארץ ישראלי:

  • עץ זית: עץ מומלץ לגינה בישראל הוא עץ זית. עץ זה הוא הסמל האייקוני של הים התיכון, והוא משגשג באקלים של ישראל. עץ זית ידוע בעלווה הירוקה היפה שלו ובתחזוקה הנמוכה, הוא מסתגל היטב לסוגי אדמה שונים, הוא מייצר צל, מספק זיתים, וכמובן בעל משמעותית תרבותית חשובה. 
  • עץ חרוב: גם עץ חרוב מתאים לתנאי האקלים הצחיחים של ישראל. זהו עץ עמיד לחום (ואף לבצורת), הוא ירוק לאורך כל השנה ומספק גם חרובים נחמדים שיכולים לשמש אתכם במטבח. 
  • עץ רימון: אם אתם מחפשים עצי פרי מומלצים לגינה, כדאי לכם לשקול את עץ הרימון. עץ זה משגשג באקלים החם של ישראל ומייצר פירות אדומים ויפים. העץ הזה ידוע בכושר ההסתגלות שלו, מוסיף הרבה נוי וצבע לחצר, וכמובן מספק רימונים טעימים. 
  • סיגלון חד-עלים: ברשימת עצים מומלצים לגינה פרטית בישראל נמצא גם סיגלון חד-עלים. זהו עץ נשיר ויפיפייה עם פרחים סגולים שפורחים בסוף האביב. עץ זה מסתגל היטב לאקלים של ישראל והוא אחד מעצי הרחוב הנפוצים בארץ, שכן הוא מתאים לכל הקרקעות ונחשב לעץ חסכוני ונוח. 
  • קליאנדרה: עץ קטן ויפה שיכול להזכיר גם שיח גדול. זהו עץ ירוק-עד שפריחתו נמשכת כל השנה (מלבד תקופות קרות במיוחד). הפרחים של העץ הזה הם ורודים, עגולים ויפים. זהו עץ שנפוץ מאוד בארץ ויכול להתאים כמעט לכל האזורים.

יתרונות של גידול עצים בגינה

 

עוד לא השתכנעתם? דעו שלגידול עצים בגינה יש הרבה מאוד יתרונות: 

  • צל: עצים מספקים צל טבעי, ויוצרים מרחבים חיצוניים נוחים גם במזג אוויר חם.
  • תרומה למערכת האקולוגיות: עצים מושכים ציפורים, חרקים וחיות אחרות, וכך תורמים למערכת האקולוגית בגינה ולבריאות הגינה.
  • שיפור איכות האוויר: עצים סופגים פחמן דו חמצני ומשחררים חמצן, מה שתורם לאוויר נקי ובריא יותר.
  • בריאות הקרקע: שורשי העצים מסייעים במניעת שחיקת הקרקע ומשפרים את מבנה הקרקע, וכך מקדמים את בריאות הגינה הכוללת.
  • ערך אסתטי: עצים מוסיפים אטרקטיביות לגינה ומעצימים את היופי שלה.

רוצים לשמור על גינה מטופחת לכל אורך השנה? כלי גינון מחכים לכם בגינוורקס!

 

כדי לשמור על העצים צומחים, פורחים ומטופחים, צריך יותר מלבחור את העץ הנכון – צריך לדעת כיצד לשתול ולטפח אותו. 

בגרינוורקס, חנות גינון מקצועית, תמצאו כלי גינון חשמליים וידידותיים לסביבה כמו מכסחת דשא, גוזם גדר חיה, מגזמת, חרמש ועוד, שיעזרו לכם לשמור על גינה מטופחת ועל עצים גבוהים ויפים לכל אורך השנה.

 

 

 

הרשמו לניוזלטר שלנו

מצטרפים ונהנים מעדכונים והטבות