פרודניה בדשא – איך ניתן לזהות מזיקים בדשא ומהן דרכי הטיפול בהם?

פרודניה בדשא
פרודניה בדשא

מדשאה ירוקה ויפה יכולה להיות חלק בלתי נפרד מהבית שלכם, ולהוסיף הרבה יופי, אסתטיקה וגם כיף לחצר. אבל גם המדשאה היפה ביותר יכולה לסבול מנוכחות של מזיקים בדשא כמו פרודניה, שיכולים לאיים על בריאות הדשא ולגרום להרבה צרות. זיהוי וטיפול מהיר בפרודניה בדשא הם חיוניים לשמירה על מדשאה ירוקה ויפה, ללא מזיקים וללא בעיות. 

בכתבה הבאה תוכלו ללמוד מה זה בכלל פרודניה בדשא, כיצד לזהות אותה, הנזק שהיא גורמת ושיטות יעילות לטיפול ומניעה.

 

מה זה פרודניה?

פרודניה היא סוג של זחל (שגדל להיות עש) שפוקד מדשאות. מזיקים אלו יכולים להתרבות במהירות ולגרום לנזק רב אם לא מטפלים בהם בזמן ובצורה נכונה.

 

 

איך מזהים פרודניה בדשא?

 

סוגי פרדוניה: מזיקים בדשא

זחלי פרודניה הם בדרך כלל בצבע ירוק בהיר או חום עם פסים ברורים לאורך גופם. כיוון והם אוכלים בעיקר בלילה, די קשה לאתר אותם במהלך היום. לזחלים הבוגרים – שהם כבר “עשים” – יש כנפיים באורך של כארבעה סנטימטרים, הם חומים-בהירים ובעלי סימנים כהים יותר מהזחלים.

 

ערצבים בדשא

ערצבים בדשא הם צרעות טפיליות, שנחשבות לטורפות טבעיות של זחלי פרודניה. אם אתם רואים נוכחות מוגברת של ערצבים בדשא שלכם, יכול להיות שיש נוכחות גבוהה של זחלי פרודניה בדשא – ולכן גם הצרעות הצטרפו למסיבה.

 

 

לאיזה נזק גורמת הפרודניה והאם זה מסוכן לנו?

זחלי פרודניה ניזונים מדשא, ויכולים לגרום לכתמים חומים על הדשא ולנזק משמעותי. בעוד פרודניה בדשא אינה מזיקה לבני אדם, הנזק שהיא גורמת למדשאות יכול להשפיע על האסתטיקה הכללית ועל הבריאות של המדשאה שלכם.

 

 

מדוע חשוב לטפל בפרודניה

חשוב לטפל בפרודניה מכיוון שאם לא תטפלו במזיק מיד, הפרדוניה תתרבה במהירות ויכולה להוביל לפגיעה נרחבת בדשא, אובדן שלו והתפתחות של כתמים מכוערים ולא נעימים. כמו שכבר הזכרנו, הנוכחות של הזחלים יכולים להוביל גם להתרבות של צרעות במדשאה.

 

 

איך מתבצעת הדברת פרודניה בדשא?

טיפול יעיל בפרדוניה כולל כמה שלבים:

  • זיהוי: בדקו באופן קבוע את הדשא לאיתור סימנים של נגעים, כגון כתמים לא סדירים, קצוות דשא לעוסים או נוכחות של זחלים.
  • עידוד טורפים טבעיים: חרקים כמו צרעות טפיליות יכולים לעזור לשלוט בפרודניה. הימנעו מלהשתמש בקוטלי חרקים שיזיקו לטורפים הטבעיים האלה, אלא אם גם הם מתרבים בצורה לא נעימה. 
  • תחזוקה: שמרו על דשא בריא באמצעות כיסוח, השקיה ודישון נכונים. מדשאה חזקה ומטופחת עמידה יותר בפני נגעי פרודניה.

 

דרכי טיפול: ריסוס נגד פרודניה

כאשר נזקי פרודניה הופכים חמורים מאוד, יכול להיות שתזדקקו לריסוס נגד פרודניה עם אמצעים כימיים. תוכלו להשתמש בתרסיסים קוטלי חרקים להדברת מזיקים בדשא, כאשר עדיף לבחור כאלו המיועדים לפרודניה.

מומלץ להשתמש בתרסיס הדברת פרודניה בדשא לפי הוראות היצרן ובשעות הערב, כאשר הזחלים פעילים יותר. כמו כן, הבטיחו כיסוי מלא של האזורים הנגועים ובדקו קבוע את השטח כדי לבדוק אם הזחלים חזרו. על ידי זיהוי מוקדם וטיפול מהיר, תוכלו למנוע את הנזקים של הפרודניה וליהנות ממדשאה ירוקה. 

 

 

רוצים לשמור על מדשא ירוקה לאורך זמן? רכשו כלי גינון של גרינוורקס

גרין וורקס הוא מותג ידוע של כלי גינון חשמליים, עוצמתיים ומקצועיים. אם אתם רוצים לשמור על מדשאה ירוקה לאורך זמן, בגרינוורקס תמצאו את כל הכלים הנדרשים לכך- מכסחת דשא חשמלית, חרמשים, מפוח עלים ועוד. כלי גינון חשמליים בשילוב עם בקרת הצמחים לפי לוח השנה לטיפול בדשא יבטיחו דשא ירוק וצומח לאורך זמן!

הרשמו לניוזלטר שלנו

מצטרפים ונהנים מעדכונים והטבות