איך להתמודד עם עשבים בגינה

עשבים שוטים הם בעיה רצינית בגינות רבות. הם יכולים להתחיל לצמוח בתמימות, אבל לפני שתשימו לב הם כבר ישתלטו על כל הגינה ויצמחו בקצב מסחרר. בדרך כלל, העשבים השוטים מתחילים לצמוח מיד כשמגיעה תקופת האביב, אחרי הגשמים. לכן, מומלץ לבצע פעולות מונעות כבר בראשית צמיחתם.

איך מתמודדים עם עשבים שוטים בצורה נכונה? 5 השיטות הבאות יעזרו לכם לעשות את זה – הכינו חרמש חשמלי, מכסחת דשא חשמלית וכפפות, וצאו לעבודה!

ניכוש עשבים ביד

דרך אחת להתמודד עם עשבים שוטים היא לנכש את העשבים האלו בעצמכם. השתמשו בכפפות ניטריל ובסכין או מעדר כדי להסיר את העשבים השוטים מהשורש. מומלץ לבצע ניכוש עשבים אינטנסיבי מיד לאחר הגשם, לפני שהם מספיקים לפזר את הזרעים שלהם ולגדול בכל עבר. בתקופה זו, יש לבצע ניכוש לפחות אחת לשבוע. מומלץ לנכש את העשבים ממש מתחת לקו האדמה.

שמרו על גבולות הגינה גזומים

אולי שמתם לב שהרבה עשבים שוטים גדלים דווקא בגבולות הגינה. לכן, מומלץ לשמור על הגבולות של הגינה גזומים ומסודרים כדי למנוע ולצמצם ככל האפשר את פלישות העשבים השוטים למרכז הגינה. כדי לעשות זאת, השתמשו בחרמש חשמלי, שמטרתו לסייע לגזום עשבים שוטים והוא מגיע גם לאזורים קטנים ולרווחים צרים. שימו לב, יש לדאוג לגיזום קבוע לא רק בגבולות שבין הגינה לשביל, אלא גם סביב עמודים, גדרות וכן לצד ערוגות שתילה. 

תחזוקת דשא קבועה 

אם תשמרו על הדשא שלכם בריא ומתוחזק תוכלו לצמצם משמעותית את צמיחת העשבים השוטים, שכן לא יהיה להם היכן לצמוח. כדי לעשות זאת יש להשתמש במכסחת דשא חשמלית שתעזור לכם לשמור על דשא צפוף ובריא, לפי הגובה המומלץ לסוג הדשא שברשותכם.

כמו כן, באמצעות מכסחת דשא חשמלית תוכלו גם לגזום את העשבים השוטים, במידה והם כבר פלשו לגינה שלכם. מכסחת דשא חשמלית יכולה לסייע בעיקר במצבים בהם העשבים עדיין צעירים, לפני שכבר הצליחו לפזר את הזרעים שלהם לכל עבר. 

כסו אזורים מועדים לפורענות

עשבים שוטים צומחים באדמה החשופה לאור שמש. לכן, מומלץ ליצור חיפוי על האדמה מסביב לצמחים שלכם. ניתן לפזר מצע של שבבי עץ, קש או עלים. החיפוי הזה ימנע הגעה של אור שמש לאדמה בה עתידים היו לצמוח עשבים שוטים. כמו כן, החיפוי יכול לתפקד כקומפוסט ולהעשיר את האדמה שלכם.

קוטל עשבים

אופציה נוספת היא להשתמש בחומר נגד עשבים שוטים. בדרך כלל מדובר על ספריי שמרססים על גבי האדמה. האופציה הזו טובה למי שלא אכפת לו להשתמש בכימיקלים בגינה שלו, וכן בגינות בהן בעיית העשבים השוטים היא קשה במיוחד ורב שנתית. לרוב, יש לרסס את החומר כאשר לא צפוי גשם. מומלץ למנוע את פיזור החומר על הצמחים שלכם כדי לא לפגוע בהם.

הרשמו לניוזלטר שלנו

מצטרפים ונהנים מעדכונים והטבות