איזה מפוח עלים נטען מומלץ כיום בישראל?

מדוע כדאי לחשוב ברצינות על שימוש במפוח עלים נטען?

מפוח עלים נטען הוא פתרון מומלץ, איכותי, מהיר ויעיל לביצוע עבודות גינון ואיסוף פסולת ועלים שהצטברו בגינות, מדשאות, מדרכות ושבילים. במקום להקדיש זמן ומאמץ על ניקיון ידני של העלים עם מגרפה או מטאטא, אפשר פשוט להיפטר מהם, בקלות ובנוחות, בעזרת מפוח עלים נטען.

מפוח עלים נטען מומלץ
מפוח עלים נטען מומלץ

מפוח עלים – כללי 

מפוח עלים (באנגלית Leafblower) הוא כלי עבודה נפוץ בתחומי הגינון, הניקיון והתחזוקה. משתמשים בו בעיקר לצורך ניקוי, איסוף ופינוי מהיר של לכלוך ופסולת גינון כגון עלים, ענפים וזרדים שנושרים מהעצים והשיחים כל השנה. אבל ניתן גם להשתמש בו כדי לנקות בקלות רבה אבק, רגבי אדמה, חול ולכלוך סינטטי קל כמו ניירות, שקיות פלסטיק, קרטונים או פחיות שתייה מחצרות, שבילים ושטחים גדולים והומי אדם – כבישים מרכזיים, פארקים, אצטדיוני ספורט ועוד.

מבחר גדול של מפוחי עלים

בשוק יש היום מבחר גדול של מפוחי עלים, שמגיעים בסוגים, דגמים, עיצובים וגדלים שונים. כך, ישנם 3 סוגים עיקריים של מפוחים הנבדלים זה מזה בצורת ההפעלה – באמצעות סוללה נטענת, כבל חשמלי או מילוי של דלק (בנזין). גם מבחינת הדגמים והגדלים ההיצע הוא נרחב. זה יכול להיות מפוח ידני קטן וקל לנשיאה, מפוח עלים נטען נייד ואיכותי, מפוח גב חזק ומהיר או מפוח רב תכליתי שעושה 3 פעולות: נשיפה, שאיבה וגריסה של העלים.

לבדוק לפני שקונים

כמובן, לפני שמחליטים איזה מפוח עלים לקנות, כדאי לבדוק פרמטרים שונים, כמו משקל, ניידות, עוצמה, מהירות האוויר, רמת הרעש ולהתאים אותו לצרכים הספציפיים שלכם: מטרת השימוש, המקום שבו מתכוונים לעבודה, התקציב שעומד לרשותכם ועוד. אחד הפרמטרים שכדאי לשים אליו לב זה מהירות האוויר משום שזה משמעותי לפינוי של פסולת ועלים ביעילות ובצורה קלה ומהירה יותר (גם אם מדובר על לכלכוך יותר כבד או עלים רטובים). גם עוצמת הרעש של המפוח וגודל המנוע הם קריטריונים משמעותיים שצריך לקחת בחשבון. שכן, הרעש לרוב מפריע לשכנים ולעוברי אורח ועלול לגרום נזקים בריאותיים. לכן, כדאי לבחור בכלי עבודה כמה שיותר שקט, כדי להימנע מתלונות מהסביבה וכדי למנוע נזקים לכם ולאנשים אחרים. שתדעו, מפוח עלים נטען הוא כלי עבודה שקט יותר ביחס למפוח שעובד עם בנזין שנחשב הכי רועש. כמו כן, ככל שלמפוח יש מנוע גדול יותר, כך רמת הרעש גבוהה יותר. 

גודל השטח אותו רוצים לנקות

בנוסף, מבחינת השטח שמעוניינים לנקות, אם העבודה עם המפוח מיועדת לשטחים קטנים יחסית כמו גינה פרטית בבית שיש בה צמחיה מגוונת וצפופה או לבוסתן שיש בו הרבה עצים, מפוח ידני קומפקטי עשוי להיות נוח יותר לעומת מפוח גב שנחשב ליותר מסורבל בעבודה במקומות צרים. מנגד, מפוח גב יכול להתאים לניקיון מקצועי, מהיר ויעיל של שטחים גדולים דוגמת אתרי נופש, חצרות של גני ילדים ועוד. 

היתרונות של מפוח עלים נטען 

מפוח עלים נטען הוא כלי גינון מתקדם, עוצמתי וחדש יחסית, שמשמש חלופה איכותית, שקטה וידידותית לסביבה, למפוח עלים שמופעל בעזרת מנוע בנזין. למעשה, מדובר על מפוח חשמלי שפועל באמצעות סוללות ליתיום חזקות נטענות. כלומר, הוא מאפשר חופש תנועה וניידות מרבית בעת השימוש בו. בנוסף, עוצמת הרעש שלו נמוכה כך שאפשר לעשות את עבודות הגינון בלי להפריע לאנשים שנמצאים בקרבת המקום. ולא רק זה: הוא לא מזהם את הסביבה ומאוד קל, פשוט וכיף לעבוד איתו. 

אופן הפעולה של מפוח עלים נטען מבוסס על מנוע חשמלי, שבתוכו יש מגנטים קבועים וסליל חשמלי שמסתובב במהירות ביניהם. למעשה, המנוע ממשיך לפעול במהירות גבוהה בלי הפסקה בגלל זרם החשמל שיוצר דחייה בין המגנטים לבין הסליל החשמלי. התנועה הסיבובית המהירה גורמת לזרם אוויר חזק לצאת דרך הצינור והפיה של המפוח ולפנות את העלים, הלכלוך והפסולת. בצורה זו, ניתן לשמור כל הזמן על הגינה, החצר או השבילים נקיים, מסודרים ומטופחים בלי להשקיע מאמץ מיוחד. 

ההמלצה שלנו – מפוח עלים נטען של חברת greenworks

אם אתם מחפשים מפוח עלים נטען מומלץ, איכותי וחזק, נוח ופשוט לעבודה שוטפת וגם ידידותי לסביבה – כדאי  לכם לבדוק את המפוח הנטען V24 של greenworks. זהו כלי גינון מקצועי, אמין וחדשני של מותג גרמני מוביל בעולם, הפועל בעזרת סוללת ליתיום עמידה וחזקה V24 שיש עליה אחריות לשנתיים. זהו מפוח שמעוצב בצורה ארגונומית ומאוזנת לנוחות מרבית במהלך העבודה. הוא קל במיוחד לנשיאה ומאפשר לכם לנוע איתו בחופשיות ממקום למקום (משקלו 1.5 ק”ג בלי הסוללה). כלומר, ניתן לעבוד איתו במשך זמן רב בלי להתאמץ או לסבול מנזקים בריאותיים. הוא לא פולט גזים או אדי דלק בעת הניקיון, מפעילים אותו מיד על ידי לחיצה על מתג ההפעלה וניתן לבחור בין שני מצבי עוצמה שונים. נוחות השימוש בו מאפשרת לכם לעבוד בתדירות גבוהה ולשמור כל הזמן על גינה מטופחת ושטח נקי. מהירות האוויר שלו היא 160 קמ”ש, זמן טעינת הסוללה אינו ארוך והוא מצוין לניקיון של גינה ביתית, חצר קטנה, מרפסת חיצונית וכדומה. 

מפוח עלים נטען 80v

דגם נוסף מומלץ, שהוא מתקדם, מהיר וחזק הוא מפוח גב נטען V80. המנוע שלו עוצמתי ומאפשר לעבוד ברציפות במשך 25 דקות, במהירות גבוהה מאוד. מהירות האוויר המקסימלית שלו מגיעה ל200 קמ”ש. כך שהוא נחשב לכלי עבודה יעיל ואיכותי, שמתאים מאוד לביצוע עבודות גינון וניקיון מקצועיות במהירות ובקלות וליהנות מתוצאות מעולות. 

הרשמו לניוזלטר שלנו

מצטרפים ונהנים מעדכונים והטבות